Actimel | Żywe kultury bakterii

KORZYSTNE DZIAŁANIE ŻYWYCH KULTUR BAKTERII

Publikacja

Strona główna / KORZYSTNE DZIAŁANIE ŻYWYCH KULTUR BAKTERII

Actimel zawiera charakterystyczne kultury bakterii Lactobacillus bulgaricus i Streptococcus thermophilus, które używane są do produkcji jogurtów, ale również innych fermentowanych produktów mlecznych.

Oprócz tego, w naszym produkcie znajdziesz występujący wyłącznie w produktach rodziny Actimel, szczep Lacticaseibacillus paracasei CNCM I-1518, nazywany w skrócie L. casei Danone.

Stworzyliśmy Actimel bazując na długiej historii wykorzystania mleka fermentowanego w diecie człowieka. Produkty fermentowane powstają w wyniku działania mikroorganizmów specjalizujących się w trawieniu laktozy do kwasu mlekowego.

Pierwszym efektem działania tych bakterii jest nadanie zupełnie nowych cech żywności. Dzięki temu niektóre produkty powstające w procesie fermentacji mogą być przechowywane przez dłuższy czas. Drugi rezultat to wspaniała paleta smaków i konsystencji. Dzięki fermentacji możemy cieszyć się wieloma pysznymi produktami.

JAKIE PRODUKTY POWSTAJĄ W WYNIKU FERMENTACJI MLEKA?

Przykładowe produkty, które powstają w wyniku fermentacji mleka, to także jogurt i niektóre sery. Mleka fermentowane są spożywane w różnej postaci na całym świecie. W Szwecji to na przykład filmjölk, w Polsce czy Rosji kefir, a na Bliskim Wschodzie – labneh.

Produktem fermentowanym jest też napój jogurtowy Actimel. Jedna buteleczka zawiera miliardy żywych kultur bakterii, w tym kultury L. casei Danone.

Actimel | mleko

BAKTERIE L. CASEI DANONE – CZYM SĄ?

Bakterie L. casei Danone to szczep Lacticaseibacillus paracasei CNCM I-1518, który został wyizolowany z produktów mlecznych przez laboratoria firmy Danone. Jedna buteleczka Actimela zawiera co najmniej dwadzieścia miliardów kultur L. casei Danone. Znajdziemy w niej także witaminy B6 i D, które pomagają w prawidłowym funkcjonowaniu układu odpornościowego*.

*Pamiętaj, że ważna jest zbilansowana i zróżnicowana dieta oraz zdrowy styl życia.

Warto włączyć produkty fermentowane, takie jak napój jogurtowy Actimel do swojej codziennej diety. Poznaj dobroci płynące z naszego produktu – sprawdź np. jakie witaminy ma Actimel w swoim składzie!